تبلیغات
خودمونی ها - شبی برای آل الله
امام محمد تقى علیه السلام فرمود: آنچه از لشكریان و همسران [و ارواح‏] شیاطین را كه خداى عز و جل براى شقاوت بر گمراهان گماشته مى ‏بینید، بیشتر از فرشتگانى باشند كه خلیفه خدایند و آنها را براى عدالت و صواب فرستاده است عرض شد: اى ابا جعفر! چگونه مى ‏شود چیزى از ملائكه بیشتر باشد؟ فرمود: چنانچه خداى عز و جل خواسته است، گفته شد: اى ابا جعفر! چگونه مى ‏شود چیزى از ملائكه بیشتر باشد؟ فرمود:

چنانچه خداى عز و جل خواسته است، مرد سائل گفت: اى ابا جعفر! من اگر این حدیث را به بعضى از شیعیان گویم، انكار می كنند، فرمود: چگونه انكار می كنند؟ عرضكرد می گویند: فرشتگان علیه السلام از شیاطین بیشترند. فرمود: راست گفتى ولى آنچه می گویم خوب بفهم:

در هر روز و هر شب تمام جن و شیاطین، پیشوایان گمراهى را زیارت می كنند و بشماره ایشان فرشتگان هم پیشواى هدایت را زیارت مى ‏كنند، تا آنكه شب قدر فرا رسد و فرشتگان در آن شب بسوى ولى امر (امام زمان) فرود آیند، خداى عز و جل- بشماره آنها از شیاطین خلق كند- یا فرمود: آماده كند- سپس ایشان رئیس گمراهى را زیارت كنند و برایش دروغ پردازى كنند، تا چون صبح شود، او هم بگوید چنین و چنان دیدم، اگر او از صاحب الامر در این باره بپرسد، باو می فرماید كه: شیطانى را دیدى كه بتو چنین و چنان خبر داد تا آنجا كه آن موضوع را بخوبى برایش شرح دهد و او را از گمراهیش آگاه سازد.

بخدا سوگند كسى كه شب قدر را باور دارد می داند كه آن شب مخصوص ماست، زیرا چون وفات پیغمبر صلّى اللَّه علیه و آله رسید، در باره على علیه السلام (بامتش) فرمود: ولى و سرپرست شما پس از من این على است، اگر از او اطاعت كنید، به هدایت رسید، اما كسى كه بشب قدر ایمان ندارد، منكر است (امامت ما را و اختصاص شب قدر را بما) و كسى كه بشب قدر ایمان دارد و با ما هم رأى نیست (آن را مختص ما نمیداند) در راستگوئى راهى ندارد، جز اینكه بگوید: آن شب مختص بماست، و هر كه نگوید دروغگوست، زیرا خداى- عز و جل- بزرگتر از آنست كه آن امر بزرگ را توسط جبرئیل و فرشتگان بسوى كافر فاسقى فرو فرستد و اگر بگوید: بخلیفه گمراهى [بخلیفه پیشواى او] نازل مى‏كند، گفتارشان یاوه و بى‏ارزش است و اگر بگوید: به هیچ كس نازل نمی شود، ممكن نیست كه چیزى بسوى هیچ چیز نازل شود و اگر بگویند- و خواهند گفت- شب قدر حقیقت ندارد، به گمراهى دورى افتاده‏اند.

اصول كافی 
طبقه بندی: اعتقادی، معرفی كتاب،

تاریخ : یکشنبه 6 مرداد 1392 | 02:25 ب.ظ | نویسنده : دونه | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • مقاله و ریاضی