تبلیغات
خودمونی ها - غول به چراغ جادو برنمی گردد!
تروریسم، غولی است كه آمریكا از چراغ جادو بیرون آورده و برای مقابله با دشمنان رام شدنی و یا دشمنان فرضی خود به كار گرفته بود. اما، امروزه به نظر می رسد كه مهار این غول از دست آمریكا خارج شده و قصد بازگشت دوباره به چراغ جادو را ندارد.

خانم ا ما اسكای- EMMA SKY- مشاور انگلیسی ژنرال «اودیرنو»، جانشین ژنرال پترائوس و فرمانده نیروهای نظامی آمریكا در عراق بود. خانم اسكای كه به استخدام ارتش آمریكا درآمده و چند ماهی نیز فرماندار شهر كركوك بوده است در مقاله گزارش گونه ای در روزنامه انگلیسی گاردین -دسامبر2011- می نویسد «چرا مقامات دو سوی آتلانتیك - آمریكا و انگلیس- پی آمدهای خطرناك حمله نظامی به افغانستان و عراق و حمایت از گروههای تروریستی را در نظر نگرفته بودند» وی در بخش دیگری از یادداشت خود با اشاره به فجایعی كه حمله نظامی آمریكا و انگلیس به افغانستان و عراق در پی داشته است، می نویسد «شاید از نظر سیاستمداران ما، بعد از بیرون كشیدن نیروهایمان از افغانستان و عراق همه چیز پایان یافته باشد، ولی صدها هزار انسان كشته شده اند و به عقیده من، فاجعه آغاز شده و روزهای انتقام در پیش است».
همان روزها، خانم هیلاری كلینتون، وزیر امور خارجه وقت آمریكا در گزارشی به كنگره می گوید «باید به تلخی اعتراف كنم كه ما -آمریكا- گذشته مشتركی با القاعده داریم، طالبان و القاعده را 20 سال پیش، خودمان در افغانستان و پاكستان پدید آوردیم و با استخدام نیرو از عربستان و سایر كشورها و تبلیغ و حمایت گسترده از وهابی ها به نام اسلام، از آنها برای مقابله با شوروی استفاده كردیم، اما اكنون مهار القاعده را از دست داده ایم».
سال گذشته آقای «جان لی آندرسون» خبرنگار نشریه آمریكایی «نیویوركر» و نویسنده كتاب «زندگی چه گوارا» برای مصاحبه به كیهان آمده بود. او در پاسخ به این سؤال كه آیا در دنیای امروز می توانید از یك گروه تروریستی نام ببرید كه مورد حمایت آمریكا نباشد؟ گفت؛ به پرسش خود، این سؤال را هم اضافه كنید كه آیا می توان در دنیای امروز یك حكومت دیكتاتوری را آدرس داد كه تحت حمایت آمریكا نباشد؟ و سپس پاسخ مرا بشنوید كه «نه، هرگز».
روز دوشنبه، انفجار مهیب 3 بمب در بوستون، مركز ایالت ماساچوست آمریكا كه 2 بمب در چند متری خط پایان دوی ماراتن و بمب سوم در مقابل ساختمان كتابخانه «جان اف كندی» كارگذاری شده بود، دستكم 3 كشته و 144 مجروح بر جای گذاشت كه به روایت «فرانس 24»، بیش از 67 تن از مجروحان این بمب گذاری ها دچار نقص و یا قطع عضو شده و شماری دیگر از آنان با مرگ دست و پنجه نرم می كنند. دقایقی بعد از3 انفجار مورد اشاره، چند بمب دیگر كه در شعاع چند كیلومتری از محل انفجارهای سه گانه كارسازی شده بود، كشف و خنثی شد. در پی وقوع این انفجارها، موجی از وحشت سراسر آمریكا را فرا گرفت. پلیس از ساكنان بوستون خواست كه از خانه های خود خارج نشوند، در آمریكا حالت فوق العاده اعلام شد و خیابان ها به اشغال نظامیان درآمد و به طور همزمان نیروهای نظامی و امنیتی در برخی از كشورهای اروپایی نیز به حالت آماده باش درآمدند و مخصوصا در لندن و پاریس وضعیت اضطراری اعلام شد. اوباما در یك كنفرانس خبری مردم را به خویشتنداری دعوت كرد و قول داد كه عاملان انفجار را یافته و به دادگاه می فرستد و بلافاصله جستجوی خانه به خانه در مناطق اطراف محل انفجار آغاز شد و...
چه كسانی یا كدام گروه تروریستی و با چه انگیزه ای دست به جنایت زده است؟ پرسشی تاكنون، بی پاسخ است و جای آن را گمانه ها گرفته است. یك جوان 20 ساله تبعه عربستان به عنوان مظنون بازداشت شد و دولت عربستان، بلافاصله دخالت وی در انفجارها را مردود و شایعه دشمنان آل سعود دانست. گروه طالبان ساعتی پس از انفجار، دخالت خود در انفجارها را نفی كرد. برخی از كارشناسان با استناد به این كه روز حادثه - 15 آوریل- مصادف با «روز وطن پرستی - PATRIOT DAY-» بوده است، این انفجارها را به ناسیونالیست های افراطی آمریكا نسبت داده اند!
دخالت رهبران القاعده در انفجارهای بوستون احتمال كمتری دارد چرا كه امروزه فرماندهی القاعده تحت مدیریت مستقیم آمریكا قرار دارد و تاكنون تمامی عملیات این گروه تروریستی بدون استثناء- تاكید می شود كه بدون استثناء- علیه مسلمانان انقلابی و دشمنان آمریكا و اسرائیل انجام پذیرفته است و هم اكنون نیز عوامل القاعده و سلفی ها در سوریه، عراق، پاكستان و افغانستان به انجام عملیات تروریستی علیه شیعیان و سایر مسلمانان انقلابی كه در مقابل باج خواهی آمریكا و اسرائیل مقاومت می كنند، مشغول هستند و از حمایت مستقیم و آشكار آمریكا و اتحادیه اروپا برخوردار بوده و هزینه عملیات تروریستی خود را از كشورهایی نظیر عربستان و قطر دریافت می كنند. همین جا گفتنی است ابراز نگرانی نقل شده از سوی هیلاری كلینتون درباره بخشی از بدنه طالبان و القاعده بود كه از شبكه تشكیلاتی القاعده بیرون خزیده اند وگرنه مقامات رسمی آمریكا و از جمله خانم كلینتون از موضع وزیر خارجه آمریكا بارها به صراحت اعلام كرده است كه با طالبان و القاعده در ارتباط ارگانیك بوده و رایزنی می كنند تا آنجا كه علی رغم حمله به افغانستان تحت پوشش مبارزه با طالبان، امروزه طرح «شركت طالبان در حاكمیت افغانستان» را پیش كشیده و دنبال می كنند، طرحی كه ماه گذشته با اعتراض شدید «حامد كرزای» رئیس جمهور افغانستان روبرو شد. دخالت ناسیونالیست های افراطی آمریكا در انفجارهای بوستون نیز نمی تواند احتمال درخور توجهی باشد. چرا كه اقدام تروریستی علیه شهروندان آمریكایی، آن هم در روز موسوم به «وطن پرستی» با شعار ناسیونالیست های افراطی همخوانی چندانی ندارد. این گمانه اگرچه كاملا و به طور مطلق قابل نفی نیست ولی اثبات آن به دلایل و شواهد مستحكم تر و بیشتری نیاز دارد.
و اما در میان گمانه ها و احتمالات باقیمانده می توان به دو احتمال دیگر اشاره كرد كه نشانه های درخور توجهی برای آن وجود دارد.
اول: مردم آمریكا طی نزدیك به یك سال گذشته، تقریبا هر از چند گاه شاهد جنایاتی نظیر به رگبار بستن تعدادی از شهروندان آمریكایی در مدارس، بیمارستان ها و اماكن عمومی بوده اند. در جریان این جنایات تعداد فراوانی از كودكان، معلمان، بیماران و سایر اقشار مردمی به خاك و خون كشیده شده اند. گفتنی و عبرت گرفتنی است كه بعد از گسترش این جنایات و فراوانی دفعات آن، جمع كثیری از مردم آمریكا با اجتماع در مقابل كاخ سفید در واشنگتن و ساختمان فرمانداری ها در سایر شهرها، خواستار ممنوعیت فروش و حمل آزادانه سلاح در آمریكا شدند ولی از آنجا كه كارتل های بزرگ سرمایه داری همه ساله مبالغ كلانی از راه فروش آزادانه اسلحه در آمریكا به دست می آورند، درخواست مردم، علیرغم جنایات فراوانی كه صورت پذیرفته بود بی پاسخ ماند و نهایتا آقای اوباما در اقدامی كه مضحك به نظر می رسید و با اعتراض مجامع حقوق بشری آمریكا روبرو شد، اعلام كرد كه باید خشاب اسلحه ها كوچكتر شود تا تعداد گلوله كمتری در آن جای بگیرد!
آیا این طیف از آمریكایی ها نمی توانند عامل انفجارهای بوستون باشند؟ مخصوصا آن كه اكثر آنان در بازجویی های منتشر شده، اعلام كرده اند، نارضایتی از شرایط حاكم بر كشورشان انگیزه آنها در ارتكاب جنایات مورد اشاره بوده است. اگر این احتمال صحت داشته باشد، انفجارهای مهیب بوستون را می توان ادامه رخدادهای فراوان قبلی در به رگبار بستن مردم عادی دانست كه این دفعه در قالب بمب گذاری شكل گرفته و دنبال خواهد شد.
و اما، احتمال دیگری كه شواهد بیشتری آن را قوت می بخشد، دست داشتن طیفی از دولتمردان آمریكایی در انفجارهای دوشنبه خونین بوستون است. سیاست بازان آمریكایی و مخصوصا جریانات قدرتمند وابسته به محافل پرنفوذ صهیونیستی و كلان سرمایه داران آمریكایی بارها نشان داده اند كه برای رسیدن به اهداف خاص خود كمترین اهمیتی به جان و مال شهروندان و مردم عادی كشورشان نمی دهند. در ماجرای 11 سپتامبر اگرچه جرج بوش انگشت اتهام را به سوی كشورهای اسلامی و ملت های مسلمان دراز كرد و با این بهانه به افغانستان و عراق حمله كرد ولی تاكنون هیچ نشانه، سند و یا دلیل قابل اعتنایی ارائه نشده است كه حاكی از دخالت های بیرونی در انفجار برج های دوقلو و قتل عام هزاران شهروند آمریكایی در آن ماجرا باشد. بلكه شواهد فراوان و رد پای پررنگی از صهیونیست ها در آن واقعه به چشم می خورد. از جمله آن كه روز 11 سپتامبر 2001 تمامی یهودیان شاغل برج های دوقلو بدون اعلام قبلی از حضور در محل كار خویش خودداری كرده و به منطقه ای در حومه نیویورك رفته بودند. تعداد یهودیان شاغل در برج های دوقلو به اندازه ای فراوان بود - نزدیك به 4 هزار نفر- كه در گمانه های اولیه، احتمال دست داشتن صهیونیست ها در ماجرای 11 سپتامبر كمرنگ به نظر می رسید و تنها بعد از افشای انتقال آنان به حومه نیویورك این احتمال قوت گرفت و تاكنون شواهد فراوانی برای اثبات آن به دست آمده است.
نئومحافظه كاران آمریكایی و صهیونیست ها- در صورت درستی این احتمال- چه ترفندی در آستین و چه بیضه ای زیر كلاه دارند؟ سؤالی است كه برای پاسخ آن به زمان بیشتری نیاز است.
و اما، هیچیك از احتمالات یاد شده، تغییری در این واقعیت نمی دهد كه آمریكا در پی خارج كردن غول تروریسم از چراغ جادو، مهار آن را از دست داده و تیری كه به سوی ملت های مظلوم نشانه رفته بود، امروزه به سوی آمریكا كمانه كرده است.

چند سال قبل، حضرت آقا با اشاره به روسیاهی تروریست ها و نشان دادن دست آمریكایی ها و صهیونیست ها در عملیات تروریستی، هشدار داده بودند كه سرانجام، آتش این تروریسم كور به دامان و دست های پلید و مغزهای شریر عاملان اصلی آن خواهد افتاد.

 

حسین شریعتمداری(یاداشت روز/روزنامه كیهان(
طبقه بندی: میز گرد، سیاسی،

تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت 1392 | 12:14 ب.ظ | نویسنده : دونه | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • مقاله و ریاضی